HYLLA, "Vardags", Carl Malmsten. Modellen formgiven 1944. - Bukowskis
Carl Malmsten hylla - Stockholms Auktionsverk
Bokhylla, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Furu, brännstämplad. Bredd: 101. Djup: 29 cm, höjd: 95 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3454
Andreas Rapp, Malmsten Butiken, E-hyllan, ek och vit | Lauritz.com
Carl Malmsten, skåp med hylla, "Visingsö", 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
John Kandell, hylla, 'Pilaster', Källemo. - Bukowskis
Auktionstipset - Carl Malmsten hylla
HYLLA, "Vardags", Carl Malmsten, brännmärkt. - Bukowskis
Skåp med hylla Visingsö Carl Malmsten - Stockholms Auktionsverk
CARL MALMSTEN, "Vardags", bokhylla
Carl Malmsten, sängbord, "Guldheden". 1900-talets andra hälft. - Bukowskis